regaty.ilawa.pl
Przejdź do treści

Menu główne:

Żeglarski Puchar Jezioraka 2018
         W dniach 1-2 września 2018 na Jezioraku odbyły się ragaty jachtów turystycznych o Błakitną Wstęgę Jezioraka. Była to już 46 edycja tych regat i jednoczesnia 3 eliminacja żeglarskiego Pucharu Jezioraka 2018. na starcie stanęło 68 załóg. Zaplanowany na sobote start do głównego wyścigu o Błąkitną Wstęgę z powodu niedostatecznej siły wiatru -a w zasadzie z powodu prawie całkowitego zaniku wiatru - został przeniesiony na niedzielę. Po przeniesieniu się floty jachtów na rozlewisko w okolicy Siemian Komisja Regatowa próbowała rozegrać wyścigi po trasie lecz te także z przyczyn całkowitego braku wiatru około 15 min po starcie zostały przerwane i przeniesione na niedzielę. Wieczorem w restauracji SZOPA Siemiany na uczestników regat czekał ciepły posiłek a czas umilał wszystkim zespół THE FLONDERS. W przerwie przeprowadzono aukcje charytaatywną na rzecz chorej Laury Królik. W niedziele od rana udało się rozegrać dwa wyścigi po skróconej trasie i o 12:30 załogi wystartowały do głownego wyścigu regat. Trasę z Siemian do Żabiego Rogu najszybciej pokonała załoga katamaranu ROCA VOLVO z Piotrem Tarnackim za sterami. Podczas zakończenia około godziny 17:10 wręczono statuetki i rozlosowano nagrody wśród zawodników.